Weinig wind grootste uitdaging tijdens dertigste Bontekoerace

1 november 2022 09:30
Bontekoerace

Dit weekend vormde het varend erfgoed een fraai schouwspel in de haven van Hoorn tijdens de 30e Bontekoerace. Tjalken, klippers, botters, visserij en klassieke schepen passeerden zaterdag om 11 uur de startlijn om koers te zetten naar de eerste boei. De Mallejan lukte dat niet en sleepte daarmee de poedelprijs in de wacht.

Zondag werd al vroeg duidelijk dat het een zonnige dag zou worden met weinig wind. Hierdoor stelde de wedstrijdleiding de start ruim een half uur uit en werd de wedstrijdbaan ingekort. De tjalk Pallieter, stevenklipper Broedertrouw, vissermanschouw HN56-Brakzand en het 8 meterklasse jacht Varg III werden de eerste in hun klasse. De prijzen werden uitgereikt door de Hoornse wethouder Assendelft.

De uitslagen van de 30e Bontekoerace:

2022ZaterdagZaterdagZondagZondagOverall
TjalkFinishtijdRankingFinishtijdRankingRanking
Eersteling13.58412.3155
Noordstar14.21512.2944
MallejanDNS613.5066
Kleine Jager13.42212.2122
Zorg met Vlijt13.43312.2433
Pallieter13.32112.1111
2022ZaterdagZaterdagZondagZondagOverall
KlipperFinishtijdRankingFinishtijdRankingRanking
HollandiaDNF DNF 5
Broedertrouw13.44112.3911
WaterwolfDNC DNC DNC
Ortolan14.053DNC 4
Rival13.59212.4122
Kaat Mossel15.07412.5733
2022ZaterdagZaterdagZondagZondagOverall
Visserij/BottersFinishtijdRankingFinishtijdRankingRanking
MK6313.57213.1333
HN 56- Brakzand13.56112.4911
HN2014.23613.3866
HN114.22513.2444
WK214.08312.5922
Schuddebuik14.09413.2955
2022ZaterdagZaterdagZondagZondagOverall
KlassiekFinishtijdRankingFinishtijdRankingRanking
Varg III12.39112.3011
Olivier14.03613.1055
Salamander13.24312.5233
Akka   13.23212.4522
Aldebaran13.334DNC76
Bestevaer  14.01513.0744

Meer nieuws uit West-Friesland?
💬 Blijf op de hoogte via de Facebookpagina WEEFF en natuurlijk via onze Instagram. Reageer, discussieer en deel jouw nieuws
📰 Volg de laatste berichtgeving altijd via weeff.nl
🔔 Download de app van WEEFF en krijg een melding bij belangrijk nieuws uit jouw buurt
📧 Stuur ons jouw tips op via redactie@weeff.nl of app ons via 06-23405405

Nu live

Martin van der Linde – Martin in de namiddag
17:00 – 19:00 uur

WEEFF TV